با ما در ارتباط باشید: 0314566
حذف url های index شده بصورت دسته ای

گاهی اوقات شما میخواهید یک url را از گوگل حذف کنید. این موضوع ممکن است به دلایل مختلف باشد برای مثال شما یک صفحه را حذف کرده اید و دیگر نمی خواهید این صفجه در نتایج گوگل نمایش داده شود یا به دلایل مختلف برای سئو سایت تصمیم دارید یک صفحه بی کیفیت را حذف کنید. شما با روش های زیر میتوانید صفحه خود ار از لیست ایندکس حذف کنید.

چرا می خواهید این محتواها را پاک کنید؟

1- محتوا به صورت اتفاقی و یا اشتباهی منتشر شده است : فرض کنید یکسری از اطلاعات مهم شرکت خود را منتشر کرده اید و لازم است به سرعت آن ها را از گوگل حذف کنید.

2-شما متوجه مقدار زیادی محتوای تکراری شده اید:همانطور که در مقالات پیشین نیز بارها اشاره شده و همگی مطلع هستیم محتواهای تکراری در حجم های بالا بسیار برای سایت مضر است بنابراین لازم است که این محتواهای تکراری به سرعت از روی سایت برداشته شود.

چ کنس3- سایت شما را الگوریتم پاندا به دلیل کیفیت پایین مطالب گرفته است:فرض کنید صفحات سایت شما کیفیت بسیار پایینی دارد و شما فکر می کنید این مسئله باعث تنبیه سایت شما می شود و شما برای اینکه از دست این مطالب هر چه سریعتر راحت شوید.

حذف URL ها با استفاده از سرچ کنسول گوگل

اسم این ابزار گوگل کمی گیج کننده است چرا که این ابزار در حقیقت محتوا را به طور موقت از دست گوگل مخفی میکند. گوگل صفحه را میبیند و آن را crawl میکند اما در نتایج خود نشان نخواهد داد. این روش برای 6ماه روی نتایج گوگل تاثیر دارد.
اگر میخواهید این صفحه به طور کلی حذف بشود باید در کنار این روش از یکی دیگر از روشها (noindex یا حذف محتوا) نیز استفاده کنید. تاثیر این روش بعد از یک روز مشخص خواهد شد.
حذف URL با استفاده از گوگل وبمستر بسیار راحت است. ابتدا باید سایت خود را در کنسول جستجوی گوگل ثبت کنید.
سرچ کنسول یکی از ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت سایت شما است. برای حذف URL ها بوسیله سرچ کنسول مراحل زیر را دنبال کنید.
1. به ابزار گوگل سرچ کنسول بروید.
2. در قسمت index از منوی سمت چپ گزینه Removals را انتخاب کنید.

removals در گوگل سرچ کنسول
3. در این قسمت روی new request کلیک کنید.

درخواست جدید 
4. Url خود را در این قسمت وارد کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

ثبت و حذف URL

استفاده از meta tag noindex

تگ noindex یکی از بهترین روش های حذف لینک ها (یا جلوگیری از ایندکس شدن آنها) در موتور جستجو است. این یک کد در قسمت هد در HTML سایت شماست. این تگ به گوگل و سایر موتورهای جستجو میگوید که صفحه سما را در نتایج خود نشان ندهند. این تگ به صورت زیر است.

<meta name="robots" content="noindex" />

بعضی اوقات به جای noindex میتوانید noindex,follow قرار دهید که هر دو یک تاثیر را میگذارند. اگر به HTMLدسترسی دارید، میتوانید این کد را به صورت دستی در سایت خود اضافه کنید. اما اگر از یک سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس استفاده میکنید میتوانید با افزونه های آنها آپشن noindex را برای محتواهای خود انتخاب کنید.
هنگامی که مطالب سایت خود را noindex میکنید آنها در دفعه بعدی که ربات موتورهای جستجو به سایت شما می آیند از نتایج حذف خواهند شد.
اگر از سیستم جوملا استفاده میکنید این گزینه در قسمت انتشار مطلب بخش روباتها قابل رویت است.

noindex در جوملا

حذف محتوا از سایت

وقتی محتوا را از سایت خود حذف کنید و خطای 404 یا 410 بوجود بیاورید این URL به زودی از ایندکس حذف خواهد شد (پس از خزیده شدن توسط ربات های موتور جستجو). تا وقتی که این صفحه حذف بشود هنوز در نتایج گوگل دیده خواهد شد.

استفاده از روش Canonicalization

وقتی شما در مورد یک محتوا چندین صفحه مشابه دارید برای اینکه توسط گوگل جریمه نشوید باید آنها را با هم یکی کرده و یا بعضی از این محتوا ها را حذف کنید. برای اینکار روشهای زیر در پیشروی شما قرار دارد.
- تگ کنونیکال : این تگ URL های مشابه را به موتور جستجو نشان می دهد. اگر صفحات تکراری یا مشابه دارید استفاده از این روش به شما پیشنهاد میشود. این روش به خصوص برای سئو سایت فروشگاهی یک لازمه است.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:

تگ کنونیکال (Canonical Tag) چیست و چه کاربردی دارد؟

- ریدایرکت: ریدایرکت موتور جستجو و کاربر را از یک صفحه به صفحه ای دیگر میبرد. استفاده از ریدایرکت توسط متخصصان سئو انجام میشود.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:

ریدایرکت Redirect چیست؟

از ابزارهای حذف URL با دقت زیاد استفاده کنید

برای حذف URL در همه ی موتورهای جستجو ابزاری وجود دارد تا به وسیله ی آن ها بتوان کارها را با سرعت انجام داد (سرچ کنسول در گوگل) ولی در استفاده از آن ها خیلی دقت کنید چون ممکن است با یک اشتباه سایت شما برای مدتی از دسترس خارج شود .پیشنهاد ما این است که در صورتی که مسلط به این امر نیستید کلا از این ابزار ها استفاده نکنید.

این ابزارها به شما کمک میکنند تا بتوانید موارد زیر را حذف کنید:

1-یک صفحه

2- یک پوشه

3 یک سایت کامل

 

5 از 5