blog-org-852-1487080548-anchortext از Anchor text برای بهبود سئو استفاده کنید!

Anchor text یا لنگر متن به متن یا کلمه ای از صفحه گفته می شود که به صفحه وب دیگر و یا موقعیتی از همان صفحه لینک میشود که با کلیک بروی آن کلمه یا متن به آن صفحه و یا موقعیت هدایت میشوید. مثلا در انتهای صفحه ممکن است لینکی قرار داده شود که با کلیک بر روی آن،بیننده به بالای همان صفحه هدایت شود

و یا اینکه بعضی از کلمات در صفحه دارای توضیحاتی در صفحات دیگر هستند که می توان با کلیک بروی آنها، توضیحات را مشاهده کرد. در مرورگرهای جدید و امروزی این قسمت با حالت آبی رنگ مشخص می‌شود.
Anchor Text یکی از کاربردی ترین و مهم ترین پارامتر های سئو است که شما می‌توانید با هر کلمه کلیدی دلخواه در موتورهای جستجو ظاهر شوید. هر چه این عبارت حرفه ای تر باشد و کاربر را بیشتر راهنمایی کند امتیاز شما در گوگل بالاتر می‌رود.در حقیقت یک Anchor Text سئوسازی شده و بهینه سازی شده می‌تواند تاثیر زیادی بر روی سئوی سایت شما بگذارد،اما استفاده نادرست و اشتباه از آن باعث می‌شود کلمه برای اسپایدر به عنوان اسپم در سایت شما شناخته شود. همچنین باعث Penalize سایت و در نتیجه باعث محو شدن از نتایج جستجو در گوگل می‌شود. بهتر است تعداد Anchor Text استفاده شده در محتوای هر پست تاحدود 8 عدد باشد .
فرض کنید در مقاله ای میخواهید به سایت پونه مدیا لینک دهید، در ادامه چهار گزینه احتمالی برای Anchor Text را مشاهده میکنید :

  • طراحی سایت، بهینه سازی و فروشگاه آنلاین با پونه مدیا
  • پونه مدیا
  • اینجا را کلیک کنید
  • منبع

در عبارت اول، کاربر دقیقا میداند قرار است چه چیزی را ببیند همچنین کلمه ‌های کلیدی سایت را در آن قرار دادیم. اما در سایر عبارات به‌ ترتیب ارزش سئوی آنها کمتر شده و تقریبا به صفر می‌رسد. اگرچه ممکن است کاربر بداند که منظور از "اینجا را کلیک کنید" ورود به کدام صفحه است اما ربات مرورگر نمیداند!

ویژگی مهمی که در Anchor Textها باید رعایت شود، متفاوت نشان دادن این کلمات میباشد:
" پونه مدیا تلاش دارد کیفیت خدمات و پشتیبانی خود را در سطحی ارائه نماید که همواره از تایید و استقبال مشتریان خود برخوردار گردد. "
همانطور که مشاهده می‌کنید کلمه‌ پونه مدیا به صورت برجسته(Bold) نوشته شده که باعث توجه ربات‌های جست‌وجوگر می‌شود.
لازم است بدانید اگر چندین کلمه در یک متن به یک لینک خاص اشاره کنند، تنها لینک اول مورد بررسی گوگل قرار میگیرد.
Anchor Textها دارای قدرت زیادی هستند که باعث دیده شدن سایت در صفحه اول نتایج جستجو میشوند برای مثال سایت‌هایی که از محتوای سایت‌های بزرگ کپی می‌کنند و کلمه منبع را به سایت اصلی لینک می‌دهند، این کار باعث شده تا همان سایت ها با عنوان منبع در نتایج گوگل ظاهر شوند.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند