با ما در ارتباط باشید: 0314566
آموزش بهینه سازی page speed سایت با Gt metrix

به قسمت دوم آموزش بهینه سازی PageSpeed سایت با GTMetrix از پونه مدیا خوش آمدید:

در این قسمت بخش PageSpeed واقع در قسمت Breakdown را با هم بررسی می کنیم.

بخش PageSpeed شامل عناوین مختلفی است که هر کدام اطلاعاتی در رابطه با بخش خاصی از سایت و بررسی های که بر روی آن قسمت انجام شده را در خود جا داده که تک تک آن ها را بررسی می کنیم.

 PageSpeed :

Combine images using CSS sprites : ادغام یا ترکیب تصاویر موجود در فایل استایل سایت

GTMetrix در این قسمت لیست تصاویری که ابعاد کوچکی دارند یا حجم آنها خیلی پایین است را به شما نشان می دهد و با قابلیت sprites که در CSS وجود دارد این تصاویر را ادغام کنید و به عنوان یک تصویر واحد از آن استفاده کنید.

یکی از مزیت های این کار کاهش request هایی است که به سرور ارسال می شود و در نتیجه افزایش سرعت سایت.

یک نمونه کوتاه از این ادغام تصاویر را با مثالی در زیر توضیح میدهیم :

فرض کنید من دو تصویر سئو، خدمات سئو، بهینه سازی سایت، فروشگاه اینترنتی، شبکه های اجتماعی وسئو، خدمات سئو، بهینه سازی سایت، فروشگاه اینترنتی، شبکه های اجتماعی  را در سایت استفاده کرده ام. به طوری که اولی بک گراند حالت عادی و دومی در حالتی نمایش داده میشود که موس روی آن قرار بگیرد.

سئو، خدمات سئو، بهینه سازی سایت، فروشگاه اینترنتی، شبکه های اجتماعی

همانطور که می بینید برای این کار هم باید موقع بارگزاری سایت هر دو عکس رو لود کنیم پس برای رفع این مشکل به کمک فتوشاپ دو تصویر بالا رو به شکل زیر با هم ترکیب می کنیم:

سئو، خدمات سئو، بهینه سازی سایت، فروشگاه اینترنتی، شبکه های اجتماعی

سئو، خدمات سئو، بهینه سازی سایت، فروشگاه اینترنتی، شبکه های اجتماعی

با این کار الان به جای دو عکس یک عکس داریم که باید لود شود و حجم این عکس ترکیب شده از دو عکس بالا کمتر خواهد بود. حالا برای استفاده از این تصویر به جای دو تصویر بالا کافیست به این شکل عمل کنید:

سئو، خدمات سئو، بهینه سازی سایت، فروشگاه اینترنتی، شبکه های اجتماعی

Specify image dimensions : قرار دادن مقدار برای طول و عرض تصاویر

در اینجا GTMetrix برای تصاویری که در این بخش آمده طول و عرض تعیین کنید. تعیین طول و عرض هم از این جهت مفید است که مرورگر قبل بارگزاری عکس از فضایی که باید از صفحه برای نمایش اون اختصاص بدهد آگاهی پیدا میکند و هم اینکه تاثیر فوق العاده ای برای ایندکس شدن تصاویر شما در گوگل و موتورهای جستجو دارد و این یعنی سئو.

اگه روی عنوان این بخش کلیک کنید و اطلاعات داخل آن را ببینید، مشاهده میکنید در هر سطر یک آدرس عکس است و روبرویش یک چنین چیزی "(Dimensions: 10 x 10)" نوشته شده است. مقدار اولی همان width و مقدار دومی هم height مربوط به هر تصویر است. برای اینکه این مقادیر را به هر تصویر اختصاص بدهید کافی است ابتدا محل بارگزاری اون عکس را در قالب وردپرس بدست بیاورید و بعد به آن مقدار بدهید.به این شکل

سئو، خدمات سئو، بهینه سازی سایت، فروشگاه اینترنتی، شبکه های اجتماعی

نکته : بعضی از دوستان میگن دادن اندازه به عکس از طرف CSS کافیه ولی در حقیقت اینطور نیست و شما باید به روش بالا هم طول و عرض تصاویر رو تعیین کنید.

:تاخیر در بارگزاری فایل های جاوا اسکریپت

ما توصیه میکنیم که زیاد پی گیر این بخش نشوید، چون در آخر مجبور خواهید شد همه کدهای جاوا اسکریپت را از سایت پاک کنید تا 100 درصد بشود.

اگه مایل هستید میتوانید از یکی از روش های زیر موقع فراخوانی فایل های جاوا اسکریپت استفاده کنید. ( نام فایل java.js)

روش اول :

سئو، خدمات سئو، بهینه سازی سایت، فروشگاه اینترنتی، شبکه های اجتماعی

روش دوم : این روش بیشتر مواقع باعث ایجاد چند خطا در ولید سایت میشود.

سئو، خدمات سئو، بهینه سازی سایت، فروشگاه اینترنتی، شبکه های اجتماعی

نکته : البته هر دو این روش ها بعضی مواقع باعث جلوگیری از لود فایل جاوا اسکریپت شما خواهد شد.

Optimize images : بهینه سازی حجم تصاویر

100 درصد کردن این بخش به کمی زمان نیاز دارد.

سئو، خدمات سئو، بهینه سازی سایت، فروشگاه اینترنتی، شبکه های اجتماعی

در شکل بالا ابتدا قبل از آدرس عکس ها به شما می گوید که اگه تصاویر قرار گرفته شده در این بخش را Optimize کنید، در کل 21 درصد از حجمشان یعنی حدود 21.6 کیلوبایت کم میشود. حالا همانطور که مشاهده میکنید یک آدرس عکس قرار داده بعد نوشته بعد از بهینه سازی چقدر از حجمش کم خواهد شد و در نهایت خودش یک نسخه بهینه شده عکس رو به صورت optimized version در اختیار شما قرار میدهد که میتوانید آن را دانلود کنید و با همان عکس تو سایت خودتان جایگزین کنید تا بهینه شود.

اگر از سیستم وردپرس استفاده میکنید برای اینکه این کار به صورت اتوماتیک انجام شود میتوانید از افزونه Smush.it استفاده کنید. یا از سایت هایی مثل ysmush.it برای بهینه سازی تصاویر قبل از آپلود استفاده کنید.

Prefer asynchronous resources : ناهماهنگی در فراخوانی فایلهای جاوا اسکریپت

GTMetrix تو این قسمت فایلهای جاوا اسکریپتی که باعث ایجاد ناهماهنگی بین فایلهای جاوا اسکریپت میشود را نشان میدهد. برای حل این مشکل کافی است لود آن ها را  به تعویق بندازید .

Minify HTML : کاهش حجم کدهای HTML

در این بخش از شما خواسته شده با حذف بخش های اضافی مثل توضیحات و یا فاصله ها حجم کدهای HTML. البته خودش یک نمونه کد می دهد که نباید در سایت هایی که از وردپرس و یا هر سیستم مدیرت دیگر استفاده میکنند استفاده کنند . چون این کد بهینه شده بعد از کامپایل ایجاد شده و فقط یک صفحه ایستا است. برای اینکار بهترین روش به صورت دستی است ولی کلا توصیه نمیشود برای سایت هایی که در سمت سرور کامپایل میشوند این کار را انجام داد.

Minify CSS و Minify JavaScript : کاهش حجم کدهای JavaScript و CSS

 این مورد هم مثل مورد بالا با حذف بخش توضیحات و همچنین فاصله های اضافی این کار را انجام میدهد. درست است که در نهایت کدها به نظر به هم ریخته می  رسند ولی اینطور نیست.

خود GTMetrix در بخش optimized version مقابل هر آدرس, آدرسی برای دریافت کدهای بهینه شده را هم نشان می دهد, که بهتر است از فایل های خود یک بک آپ بگیرید و بعد این نسخه های بهینه شده را جایگزین ان ها کنید.

 با تشکر از دوستانی که تا به اینجای کار با پونه مدیا همراه بودید. ادامه ی این آموزش را می توانید از لینک زیر مطالعه نمایید، در ضمن  در صورتی که بخش اول آموزش را مطالعه نکرده اید می توانید از لینک زیر مطالعه کنید.

آموزش بهینه سازی page speed سایت با Gt metrix (جی تی متریکس) بخش 1

آموزش بهینه سازی page speed سایت با Gt metrix (جی تی متریکس) بخش 3

آموزش بهینه سازی page speed سایت با Gt metrix (جی تی متریکس) بخش 4

امتیازی ثبت نشده است.