سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری چیست


تعریف سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO) بسیار سخت  و دشوار است. اما براساس نظر متخصصان سئو ،" سئو کلاه خاکستری " حد واسطی بین  روش های سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید  نیست. سئوکار در این حالت کارهایی را انجام می دهد که هنوز الگوریتم ها ی گوگل آنها را شامل پنالتی نمی کنند.

سئو خاکستری شامل روشهایی است که هنوز نگفته اند 100 درصد انجام ندهید ولی هنوز هم در دسته سئو کلاه سفید قرار نمی گیرند. سئو کار دوست دارد از روشهایی استفاده کند که در کوتاه مدت پاسخ بهتری تولید می کنند. ولی باید در نظر داشت که آیا در طولانی مدت همچنان این روشها مناسب هستند؟

به طور مثال خرید دامنه هایی که تاریخ آنها تمام شده است یا صفحات شبکه اجتماعی فعال روی شغل شما

البته جالب است  بدانید که خیلی متدهایی که برخی به آنها خاکستری می گویند برای برخی در دسته سئو سیاه و برای برخی در دسته سئو سفید قرار می گیرد. چون هنوز سئوکار ها خیلی از الگوریتم های گوگل را کامل درک نکرده اند.

بسته به اینکه ان روش ها توسط متخصص سئو و یا یک شخص آماتور انجام شود می تواند نتیجه مفید و یا مضری داشته باشد، معمولا استفاده از این روش ها توسط سئوکار می تواند مفید واقع شود ، ولی طبق نظر کارشناسان سئو پونه مدیا  این تکنیک مانند شمشیر دولبه است. یک اشتباه کوچک در اجرای این روش  می تواند شما داخل پرتگاه بیندازد و هزینه های مالی و زمانی زیادی را برای شما به ارمغان بی اورد. بنابراین نمیتوان یک جواب صد درصد درست برای استفاده از این روش ارائه داد. در واقع سئو کلاه خاکستری شامل تکنیک های بسیار  شبیه به سئو کلاه سیاه است که اگر به درستی استفاده شود، قادر خواهد بود رتبه سایت و حتی صفحه شما را بهبود دهد.

چرا سئو کلاه خاکستری مهم است ؟


درک درست ازروش های  سئو خاکستری بسیار مهم است  برای اینکه اگر به درستی از تکنیک های سئو کلاه خاکستری  استفاده شود، می تواند به راحتی به روند افزایش رتبه سایت شما کمک کند که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان خواهد بود. الگوریتم های گوگل خیلی باهوش  و ، دقیق وکارآمد هستند و  هرساله تغییرات زیادی در این مجموعه  الگوریتم ها انجام می شود. بعضی از روش های  کلاه خاکستری ممکن است که الان خطرناک نباشند ولی استفاده بیش از حد از آنها  ممکن است خطرناک باشد و  به مرور زمان توسط گوگل در لیست پنالتی  قرار بگیرید، بنابراین یک  متخصص سئو باید اطلاعات خود را در این بخش همیشه آپدیت  نگه دارد.

آیا باید از روش های سئو کلاه خاکستری استفاده کنیم ؟


اگر با روش های آن آشنا نیستید، توصیه می کنیم که اصلا از این روش ها استفاده نکنید. زیرا الگوریتم های گوگل بسیار حساس هستند و رعایت نکردن یک بخش کوچک ممکن است که سایت شما را دچار جریمه کند. قبل از استفاده از هرگونه تکنیک های سئو سفید، سئوسیاه یا سئوخاکستری، حتما باید از چگونگی انجام کارها اطلاعاتی دریافت کرده باشید تا به اشتباه از آن روش ها استفاده نکنید. هر روشی که از خط قرمزهای گوگل عبور نکند در سئوسایت می تواند مفید باشد.

روش های سئو کلاه خاکستری


1. خرید دامنه

تعداد دامین های زیادی وجود دارند که یا منقضی شده اند یا قیمت آن ها ناچیزی دارند ولی دارای محتوای یکسان و یا هم راستا با سایت شما هستند، این دامنه ها را شما می توانید با پرداخت پول اندک بخرید و در محتوای سایت آنها برای سایت خود لینک سازی کنید.

2.اکانت های  شبکه های اجتماعی جعلی درست کنید

 با ساخت چندین اکانت جعلی در شبکه های اجتماعی درانها  فعالیت کرده  و اقدام به گرفتن بک لینک از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین و ... کنید.

3. طراحی مجدد سایت

متخصصان سئو همواره تاکید داشته اند که بعد از چند سال سایت خود را طراحی مجدد کنید برای اینکه با طراحی مجدد، به خاطر عوض شدن کدها و دستورات ، الگوریتم های گوگل آن را به عنوان یک محتوای جدید می شناسد و برای همین دلیل ارزش جدیدی برای آن قائل می شود. البته این نکات خیلی ریزی دارد  که اگر رعایت نشود ممکن است رنک سایت شما نابود شود.

4. ایجاد کامنت در سایت های خود و دیگر سایت ها

یکی دیگر از اقدامات ایجاد کامنت در دیگر سایت ها و یا حتی در سایت خود شماکه به بخش های مختلف سایت  لینک داده اید. اگر این کار به درستی استفاده شود، می تواند مفید واقع شود و یکی از  تکنیک های فوقالعاده سئو کلاه خاکستری است، ولی ممکن است بعدا گوگل لنک های موجود در کامنت را جریمه کند، بخصوص اگر توسط صاحبان سایت ها اسپم شود

5. بک لینک دادن به سایت خود

خرید بک لینکبرای سایت به شدت توسط گوگل رد شده است اما هنوز افرادی هستند که با صاحبان سایت های دیگر تبادل لینک انجام میدهند. این تبادل روش های مختلفی دارد . استفاده از روش های بک لینک دهی خیلی مهم و موثر است. اگر به صورت آماتوری استفاده شود، سرانجام خوبی برای سایت شما نخواهد داشت. الگوریتم های گوگل انقدر باهوش هستند که شما نتوانید  با بک لینک از روش های مطالب محتوا آن را دور بزنید. 

با ما همراه باشید با ادامه سئو کلاه خاکستری

6. کلیک برروی دکمه های شبکه های اجتماعی

یکی از قدیمی ترین تکنیک ها است که شما می توانیدبا تغییر ip خود برروی لینک های موجود در شبکه های اجتماعی کلیک کرده تا به سمت سایت هدایت شوید.

7. به کارگیری کلمات کلیدی فقط در عنوان

بعضی از افراد، فقط کلمات کلیدی اصلی را در عنوان های اصلی وداخلی به صفحات به کار می برند و در متن مطلب خود هیچ اشاره به آن نمی کنند. درست است که نوشتن کلمه کلیدی در عنوان برای سئو  خیلی مفید است، اما گوگل به سرعت تشخیص می دهد که شما قصد دور زدن آن را دارید یا خیر ،اگر متن سایتتان خیلی کوتاه است این روش به عنوان تکنیک کلاه خاکستری جواب میدهد اما برای مطالب با طول بلند خیر 

 روش های بررسی شده در این مطلب تنها بخشی از تکنیک های سئو کلاه خاکستری بوده و تکنیک های  زیادی دیگری هم وجود دارد،. توانایی چگونگی  استفاده از این روش ها خیلی مهم است و اگربا این روش ها اشنا نیستید  با یک متخصص سئو مشورت کنید.

 

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید